Spoštovani starši!

Vlada Republike Slovenije je dne 28. 3. 2021 zaradi zajezitve in obvladovanja nalezljive bolezni Covid-19 sprejela nov Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter v univerzah in visokošolskih zavodih. Odlok velja od 1. 4. 2021 do 11. 4. 2021 in bo v Uradnem listu RS, objavljen danes dne 29. 3. 2021. V četrtek, 1. 4. 2021, se zaradi prepovedi zbiranja ljudi začasno preneha izvajati vzgojno-izobraževalno delo v vrtcih ter v osnovnih in glasbenih šolah.

POUK NA DALJAVO

Pouk bo od 1. 4. 2021 do 11. 4. 2021 za vse učence od 1. do 9. razreda potekal na daljavo. Pouk bo potekal na enak način kot v prejšnjem obdobju. Potekal bo po urniku, ki je v eAsistentu. Vse informacije o izvajanju pouka na daljavo Vam bodo posredovali učitelji, ki Vašega otroka poučujejo.

NUJNO VARSTVO ZA UČENCE OD 1. DO 3. RAZREDA

Nujno varstvo se organizira za otroke in učence, katerih oba starša ali eden od staršev, ki je samohranilec, sta zaposlena v sektorjih kritične infrastrukture, določenih v 4. členu Zakona o kritični infrastrukturi (Uradni list RS, št. 75/17), v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja, zavodih s področja socialne varnosti, v Slovenski vojski, Policiji in v poklicnih gasilskih enotah.

Prijave sprejemamo do srede, 31. 3. 2021 do 10.00 ure na e-naslov: tajnistvo@os-crna.si

Pošljite izpolnjeno izjavo (Potrdilo delodajalca za nujno varstvo), ki je v prilogi in zapišite od kdaj do kdaj bo otrok v šoli.

O upravičenosti do nujnega varstva Vas bomo pravočasno obvestili.

BREZPLAČNI TOPLI OBROK

Za učence in dijake, ki imajo stalno prebivališče na področju Občine Črna na Koroškem in za katere je organizirano izobraževanje na daljavo bomo v tem času v skladu z okrožnico Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport zagotovili brezplačni topli obrok.

Brezplačni topli obrok pripada učencem in dijakom, pri katerih povprečni mesečni dohodek na osebo, ugotovljen v odločbi o otroškem dodatku ali državni štipendiji ali odločbi na podlagi vloge za priznanje pravice do subvencije malice ali kosila ne presega 382,82 € (3. dohodkovni razred otroškega dodatka oziroma 2. razred državne štipendije).

S prijavo učenci in dijaki privolijo, da občine in šole podatke uporabijo za organizacijo priprave in prevzema toplega obroka

Prevzem brezplačnega obroka za prijavljene učence in dijake, ki izpolnjujejo pogoje, bo v kuhinji OŠ Črna na Koroškem.

Prijave sprejemamo do srede, 31.3.2021 do 10.00 ure na e-naslov: tajnistvo@os-crna.si

Hvala za razumevanje!

Mitja Pranjič, ravnatelj

Priloge: Potrdilo delodajalca za nujno varstvo