IMG_7763V soboto, 16. junija, je na Ravnah na Koroškem, v okolici Osnovne šole Prežihovega Voranca potekal 1. Otroški festival.

Tudi petošolci smo se ga udeležili, a nas ni prepoznal prav vsak. Zakaj ne? Bili smo preoblečeni v Kremenčkove, saj smo bili mnenja, da moramo kostume, ki smo jih izdelali za pusta, obleči vsaj še enkrat.

IMG_7750   IMG_7756   IMG_7764   IMG_7800
Vreme je bilo prijetno sončno, v okolici šole pa so se ves čas dogajale zanimive stvari, namenjene tako otrokom vseh starosti, njihovim staršem in učiteljem.
Okolica šole je postala pravljična dežela, otroci pa so se predstavili z različnimi pevskimi in plesnimi nastopi.
Z veseljem smo se vključili v likovne in ustvarjalne delavnice, obiskal pa nas je tudi Povodni mož z Uršlje gore.
Nekateri so se prepustili spretnim rokam frizerk ter dobili nove pričeske, drugi so sodelovali v kvizu in si prislužili lepe nagrade, spet tretji so raje ustvarjali.

IMG_7807   IMG_7812     IMG_7821    IMG_7828
Ko je sledil naš nastop, smo s Kremenčkovim avtomobilom parkirali pred odrom ter navzočim zapeli ter odplesali našo plesno koreografijo.

Imeli smo se zelo lepo.

Vesna Burjak in Nevenka Germadnik