23. REGIJSKI OTROŠKI PARLAMENT

Otroski_parlament-2013V četrtek, 28. 03. 2013, je na Ravnah na Koroškem potekal 23. Regijski otroški parlament. Tega dogodka so se udeležili učenci dvanajstih šol s cele Koroške. Na prireditvi so učenci poročali o svojem delu med letom in prikazali najrazličnejše dejavnosti.

Našo šolo so zastopali učenci 5. a razreda, ki so bili izbrani na zaključni prireditvi parlamenta na šoli. Odigrali so prizor Slavka Pregla Pomladna tiščanja in bili pri svojem prikazu zelo uspešni.

Prireditev ni bila tekmovalnega značaja, zato je drugi del potekal po skupinah, ki so bile formirane naključno. Vsaka skupina je predebatirala in z miselnim vzorcem prikazala temo debate, ki se je od skupine do skupine razlikovala. Skupina šestih učencev, ki je bila pri svojem delu najbolj uspešna, se bo s štirimi mentorji udeležila Nacionalnega parlamenta v Ljubljani.

Zapisala mentorica na predmetni stopnji

Andrejka FAJMUT, prof.

Nekaj foto utrinkov