AKCIJA BODI PREVIDEN na OŠ Črna na Koroškem

IMG_0201V letošnjem letu smo v ponovni akciji BODI PREVIDEN posebno skrb namenili pešcem. Zato smo s pomočjo Sveta za preventivo Črna na Koroškem pridobili odsevne trakove. V akcijo sem vključila učence petih razredov in sodelovalo je 19 učencev.

Akcijo smo izvedli v ponedeljek, 13. 02. 2012, in sicer v dveh delih. Prvi del akcije smo izvedli po pouku, pri čemer smo učencem, ki so bili na poti domov, razložili pomen uporabe varnostnih pripomočkov, odsevnih trakov in kresničk, pa tudi pomen oblačenja svetlejših oblačil, zlasti ob slabem vremenu. Učenci so vrstnike izvajalce pozorno poslušali in bili hvaležni za prejete odsevne trakove. Učencem smo podarili tudi letak, na katerem je nekaj prijaznih varnostnih ukrepov za pešce. Tako so se zavedli tudi varnega obnašanja na pločnikih in drugih površinah pri hoji v šolo oz. iz nje.

Proti večeru, od 17.00 – 18.00, smo podobno akcijo izvedli še na vasi in pomen odsevnih trakov razložili tudi odraslim pešcem, kajti odsevnik ali kresnička lahko marsikomu obvaruje življenje in zdravje. Učenci so odrasle tudi opomnili na to, kako pomembno je, da so oblečeni v svetlejša oblačila pri hoji, predvsem v slabših vremenskih razmerah in na območjih brez pločnikov, kakršnih imamo v Črni kar precej. Tudi odraslim pešcem so učenci izvajalci podarili letak z nekaterimi pomembnimi opombami v zvezi z varnostjo pešcev in vsak mimoidoči je prejel odsevni trak.

Vsi, izvajalci in prejemniki odsevnih trakov, smo bili z akcijo zelo zadovoljni, saj smo razdelili skupno 100 odsevnih trakov. Upamo, da smo s to in podobnimi akcijami obvarovali vsaj kakšnega pešca.

Mentorica in spremljevalka pri akciji
Andrejka FAJMUT, prof.

IMG_0212          IMG_0183          IMG_0226

Več fotofrafij je v GALERIJI

Učenci izvajalci o akciji:
LIA: Zelo mi je bilo všeč, ko smo pešcem pokazali in povedali, kako morajo biti oblečeni in da naj nosijo odsevne trakove. Bilo je super!
DENIS: Zelo mi je bilo všeč, ko smo podarjali trakove in potem, ko sem šel domov.
MOJCA: Meni je bilo všeč, ko smo dajali pešcem odsevnike. Ni mi bilo všeč,ko so nekateri kar šli mimo nas.
ANEJ: V ponedeljek sem se zelo zabaval. Všeč mi je bilo, ko smo delili trakove. Ni mi bilo všeč, ker smo imeli tako malo trakov.
ANJA D.: Zelo mi je bilo všeč, ker smo delili odsevnike in obveščali ljudi, da se morajo obleči vidno.
ŽAN: Obveščali smo ljudi, naj bodo svetlo oblečeni in jim delili odsevnike. Sprehodili smo se od Črne do Rudarjevega.
TIMOTEJ: Z akcijo sem bil zelo zadovoljen, saj smo ljudi obvestili, da morajo pri hoji nositi svetla oblačila s kresničko ali drugim odsevnim predmetom, če ne smo opazni šele na 26 metrov.
MARUŠA: V ponedeljek smo imeli akcijo BODI VIDEN, BODI PREVIDEN. Ljudi smo opozarjali, da naj nosijo svetla oblačila in odsevne trakove.
VANJA: Projekt BODI VIDEN, BODI PREVIDEN mi je bil zelo, zelo všeč. Pešcem smo razlagali. kako se morajo oblačiti v temi in da morajo nositi odsevne trakove.
ŠPELA K: Pešce smo opozarjali, da naj bodo oblečeni v svetla oblačila in naj nosijo odsevne trakove ali kresničko. Odsevne trakove smo jim tudi delili.
NUŠA: Bilo je lepo, ker smo odsevne trakove dajali otrokom, ki so hodili iz šole.
NEJA: Bilo mi je zelo všeč, ker sem bila kot neka novinarka.
ANJA S: Bilo je zelo lepo, ker smo delali za varnost in ker smo delili odsevne trakce. Ljudem smo povedali stvari, ki se jih morajo držati. Najbolje mi je bilo, ko smo odsevne trakce dobili tudi mi.
KATJA: Bilo je zelo zabavno, saj smo pešcem delili odsevne trakove zaradi njihove varnosti. Vse smo jim razložili in bilo je prima.
ŠPELA Š: Najbolj mi je bilo všeč, ko smo razlagali o varnosti in delili trakove ljudem.
ALEŠ: Najbolj mi je bilo všeč, ko smo delili trakove, ki se zasvetijo, ko vanje posveti avto.
JASMIN: Delili smo odsevnike in opozarjali ljudi, da naj bodo svetlo oblečeni, da so dobro vidni v prometu.
KRISTJAN: Opozarjali smo ljudi, da se bi oblekli bolj vidno in da bodo nosili odsevnike.
DAVID: Zelo mi je bilo zabavno ko sem delil odsevnike. Ni mi bilo všeč, ker jih nekateri ljudje niso hoteli vzeti, saj so se bali, da jih morajo plačati. Potem smo jim razložili, da jih delimo brezplačno in potem so jih vzeli ter jih bili veseli.

Več fotofrafij je v GALERIJI