22. 4. 2013 – Svetovni dan zemlje 2013

Veliki duh je ustvaril cvetove, reke, borovce in cedre. Zanje skrbi. Skoznje piha njihov dih, da lahko dihajo. Daje jim vodo… meni dopušča živeti v sožitju z živalmi in rastlinami. (Lama Deer)

Dan Zemlje 2013

Učenke naše šole,Manca Krumpačnik, Urša Stern, Petra Robnik in Tamara Krivec, članice izbirnih predmetov Okoljska vzgoja in Raziskovanje organizmov v naravnem in umetnem okolju, so se ob Dnevu Zemlje, v ponedeljek, 22.4. 2013 odpeljale v Maribor na OŠ Bratov Poljančič, kjer so preživele zanimiv Eko dan.

Ustvarjale so v  različnih delavnicah in sodelovale na državnem Unesco kvizu na temo ABC vode.

Dan je bil zanimiv, druženje prijetno, pridobili pa smo kar nekaj zanimivih idej za popestritev naših dni dejavnosti.

Dan Zemlje nas spomni, da ne moremo porabiti več, kot imamo.

Z razglasitvijo mednarodnega dneva matere Zelje leta 2009 je Generalna skupščina OZN želela opozoriti na pomen Zemlje za vse njene prebivalce in življenje na njej. Ta dan nosi tudi sporočilo, da je skrb za tako poseben in ranljiv planet skupna. Tudi sam izraz »mati Zemlja«, ki se je že uveljavil v nekaterih državah in regijah, kaže na tesno povezanost človeka in planeta.

Zapisala mentorica Zdrave šole Sabina Kovačič