EKOKVIZ 2013/14

V mesecu marcu so se šolarji naše šole kot mnogo drugih šolarjev po Sloveniji preizkusili v ekoznanju.

Na Ekokvizu 2013/14 so tekmovali učenci  6., 7. in 8. razredov ekošol, ki so se do konca leta 2013 vključile v mrežo ekošol  in ostale prijavljene osnovne šole. Na vsaki sodelujoči šoli so se morali tekmovanja udeležiti učenci vseh razredov, ki jim je tekmovanje namenjeno. Priporočljivo je bilo, da tričlanske ekipe sestavlja po en učenec iz 6., 7. in 8. razreda, lahko pa so oblikovane poljubno.

Vsak  član ekipe v pripravah na Ekokviz pridobiva znanje iz enega od treh vsebinskih sklopov.

Sodelovanje na Ekokvizu spada med kriterije za pridobitev/potrditev zelene zastave.

Vsebina učnega gradiva in vprašanj letošnjega Ekokviza je bila  razdeljena na tematski sklop PODNEBNE SPREMEMBE, in sicer:

a. Vremenska napoved (za učence 6. razredov),

b. Biosfera in varstvo narave (za učence 7. razredov) in

c. Kaj jemo? (za učence 8. razredov).

Vprašanja temeljijo na učnem gradivu, ki je dostopno na spletnem mestu Ekokviza, sodelujoče šole pa ga prejmejo tudi po elektronski pošti. Učno gradivo na spletnem mestu je objavljeno v celoti.

Tekmovanje poteka na dveh nivojih (šolskem in državnem):

Šolsko tekmovanje je potekalo v petek, 7. marca 2014, med 7. in 15. uro prek spletnega mesta Ekokviza.

Na naši šoli je sodelovalo 15 učencev v 5 ekipah.

Najbolje se je odrezala ekipa VESELA 3: Kristjan Stopar, Naja Dolič in Kaja Obretan!

Vsem tekmovalcem iskrene čestitke za sodelovanje v Ekokvizu za ekoface!

O tekmovanju si lahko preberete še več na povezavah EKOKVIZ 2013/14  in EKOŠOLA !

Sabina Kovačič

Mentorica ekip za Ekokviz 2013/14