SPREMEMBA SUBVENCIJ za ŠOLSKA KOSILA
»POZIV K PRIJAVI«

S spremembo zakona o uveljavljanju pravic iz javnih sredstev (ZUPJS-D) se spreminja tudi subvencioniranje šolskih kosil.

Še vedno velja, da imajo BREZPLAČNO kosilo učenci pri katerih neto družinski dohodek ne presega 18 % povprečne slovenske plače (glej odločbo o otroških dodatkih).

S 1. 1. 2016 pa se bo delno subvencioniralo kosilo tudi učencem, kjer je povprečni mesečni dohodek na družinskega člana znaša do 36% povprečne neto plače v Sloveniji (glej odločbo o otroških dodatkih).

V teh primerih velja naslednje:

• 18% – 30% neto plače na družinskega člana – pripada subvencija 70% cene kosila. Starši boste tako plačali za kosilo:
    • 1. do 5. razred – 0,64€ na kosilo,
    • 6. do 9. razred – 0,69€ na kosilo.
  • 30% – 36% neto plače na družinskega člana – pripada subvencija 40% cene kosila. Starši boste tako plačali za kosilo
    • 1. do 5. razred – 1,29€ na kosilo,
    • 6. do 9. razred – 1,38€ na kosilo.

Procenti neto plače na družinskega člana so zapisani na vaši odločbi o otroških dodatkih.

V kolikor vas zanima prijava na kosilo, prosimo, da izpolnite prijavnico in jo oddate razredničarki. Prijavnico najdete TUKAJ.

Za vsa ostala pojasnila pokličite v računovodstvo OŠ Črna na Koroškem na številko 02 870 4148 (ga. Irma Skarlovnik).

Ravnateljica:
Romana Košutnik, prof.