Dragi devetošolci,

Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport je objavilo nova merila za izbiro kandidatov ob omejitvi vpisa v srednje šole!

Če bo na vašo srednjo šolo vpisanih preveč učencev in bodo omejitve vpisa, bodo izbirali kandidate:

1. glede na seštevek zaključnih ocen pri obveznih predmetih v 7., 8. in 9. razredu (glej Izračun točk).
  2. rezultate preizkusov nadarjenosti, psihofizičnih sposobnosti (kjer se to preverja) in
  3. (NOVO) glede na seštevek zaključnih ocen iz 7. 8. in 9. razreda pri predmetih slovenščina, matematika in angleščina. To se bo upoštevalo, če vas bo na spodnji več učencev z enakim številom točk.

Ta zadnji pogoj velja samo za letošnje šolsko leto, ker niste pisali NPZ (Nacionalni preizkus znanja). Predhodno so se namreč upoštevale točke pridobljene pri NPZ.

Če vas zanima kaj več, si preberite okrožnico na tej povezavi. Ministrstvo-okroznica

Za vse dodatne informacije glede vpisa v srednje šole kontaktirajte Tadejo Dimc (tadeja.dimc@os-crna.si).

Lep pozdrav,

Neža Kos in Tadeja Dimc