Drage učenke in učenci, spoštovani starši!

Poletje se počasi poslavlja in pred vrati je začetek novega šolskega leta 2022/2023. Z veseljem vas pričakujemo v šoli in verjamem, da se tudi vi že veselite ponovnega srečanja s sošolci, prijatelji in učitelji.

Prvi šolski dan

Pouk za novo šolsko leto se prične v četrtek, 1. septembra  2022.

Učenci od 2. do 5. razreda se ob 8.15 zberete pred vhodom v novi del šole, učenci od 6. do 9. razreda pa pred glavnim vhodom.

Pred šolo vas bodo sprejele razredničarke in vas pospremile do matičnih učilnic.

Razredničarke:

1. a 2.  a 3. a 4. a 5. a
Mihaela Goltnik Jasmina Dretnik Anka Kompan Petra Halner Vesna Burjak
6. a 7. a 8. a 9. a 9. b
Sabina Kovačič Tamara Oblak Ana Kamnik Blaženka Oblak Špela Pečnik

Sprejem prvošolcev bo ob 10.00.

Pouk na POŠ Žerjav se za vse učence prične ob 8.20.

1. ž in 2. ž 3. ž in 4. ž
Mojca Petrič Tanja Trost

Pouk bo 1. šolski dan potekal po urniku, ki je v eAsistentu. Izbirnih predmetov prvi šolski dan ne bomo izvajali.

Za učence od 2. do 5. razreda bo organizirano podaljšano bivanje.

Učenke in učenci s seboj prinesejo potrebščine glede na predmete, ki jih imajo na urniku, peresnico, copate in ključe za garderobne omarice.

Prehrana

Kosilo bodo za vse učence, ki se bodo na šolsko kosilo za 1. šolski dan prijavili. Starše učencev, ki prvi dan ne bodo imeli kosila, prosimo, da pravočasno uredijo odjavo.

Prevozi

Vozni red šolskih prevozov: https://www.os-crna.si/prevozi-v-solskem-letu/

Obnova šole

Pouk za učence od 6. do 9. razreda bo potekal v obnovljenih učilnicah v 2. nadstropju starega dela šole. Predvidoma do konca septembra pa bomo pričeli z izvajanjem pouka tudi v 1. nadstropju in nato v oktobru še v pritličju.

Prehod skozi pritličje in 1. nadstropje je dovoljen le na označenih mestih.

Ukrepi za preprečevanje širjenja okužbe z virusom SARS- CoV- 2.

Pri organizaciji našega dela bomo upoštevali ukrepe za preprečevanje širjenja okužbe z virusom SARS- CoV- 2. V skladu s priporočili NIJZ in sprejetim Odlokom o začasnem ukrepu prostovoljne uporabe hitrega antigenskega testa, je za učence osnovnih šol priporočljivo samotestiranje v domačem okolju. Teste lahko brezplačno pridobite v lekarni.  Prosim vas, da o vseh posebnosti obveščate razredničarko vašega otroka.

Minister za zdravje dr. Danijel Bešič Loredan in minister za izobraževanje, znanost in
šport dr. Igor Papič sta pripravila skupno pismo za starše učencev.

Obvestilo staršem o preventivnem ravnanju za zdravo šolo.

Vsako novo šolsko leto ponuja nove priložnost in naj bo takšno tudi letošnje.

Vsem želim zdravo, uspešno in varno šolsko leto, v katerega vstopimo pogumno in odgovorno.

Mitja Pranjič, ravnatelj