V sredo, 24. 6. 2015, smo ob zaključku šolskega leta pripravili javno prireditev s katero smo obeležili tudi dan državnosti.
Osrednji gost letošnje proslave je bil g. Grega Lačen, uspešen alpinist in podjetnik iz Črne na Koroškem. Z gospo ravnateljico sta podelila spričevala o uspehu najboljšim učencem od 4. do 8. razreda.
Priznanja so dobili še vrstniški mediatorji, nagradili pa smo tudi najboljša športnika in športnico šole.
Šolskima pevskima zboroma so se letos pridružili pevci mešanega pevskega zbora Mato in župnijskega pevskega zbora iz Črne. Pod vodstvom zborovodje Mojce Kovač Piko so skupaj zapeli nekaj živahnih pesmi. Na klaviaturah jih je spremljala ga. Emica Petrič. S pesmijo o prijateljstvu so se predstavili tudi prvošolčki.
Prireditve se je letos udeležila ga. županja Romana Lesjak s krajšim nagovorom.
DSC_6194

DSC_6221

DSC_6228

DSC_6285

DSC_6277

DSC_6271

DSC_6266

DSC_6242

Učenke so program popestrile z zumbo, s pogovorom v dialektu pa smo obudili stare običaje na kresno noč.

Zapisala: Barbara Komar