Mesec november in december 2018 sta bila namenjena človekovim in otrokovim pravicam tudi na OŠ Črna na Koroškem. Pripravili smo kratek dvogovor po šolskem radiu, v katerem smo predstavili Amnesty International Slovenije in Splošno deklaracijo človekovih pravic. Uredili smo oglasno desko. Letošnje primere, za katere so se pisali apeli, solidarnostna sporočila in podpisovale peticije so spoznavali učenci pri pouku zgodovine, domovinske in državljanske kulture in etike, na razrednih urah, pri spoznavanju okolja, slovenščini in geografiji. Pri likovni umetnosti so učenci ustvarjali na temo človekovih pravic, risali plakate v podporo ljudem, za katere so se pisali apeli v tem letu. Aktivno so sodelovali učenci 3., 5., 6., 7., 8. in 9. razredov. Ob tem smo se spomnili na pisanje apelov v preteklih letih in si ogledali dosežke preteklih let ter spremljali dogajanje na spletni strani Amnesty International Slovenije. Ker vsako pero šteje!