Naši petošolci so si po uspešno opravljenem kolesarskem izpitu zaslužili še eno super izkušnjo, izlet s kolesi skozi rove nekdanjega rudnika svinca in cinka.

Izlet smo izvedli v torek, 18. 6. 2024.

Dve skupini učencev s profesionalnima vodičema sta veselo kolesarili po ozkih in malo manj ozkih rovih. Vodiča sta nam povedala veliko zanimivega o delu in življenju rudarjev nekoč, ko je rudnik Mežica še opravljal svojo dejavnost. Izvedeli smo na primer, da so v rudniku delale cele družine. Ne samo moški, tudi ženske in tudi otroci so delali v rudniku. Videli smo nekaj orodij za delo v rudniku nekoč in vodiči nas niso pozabili spomniti na navihanega jamskega škrata, Perkmandeljca.

Malo nas je bilo strah, saj smo vsi hkrati ugasnili naglavne svetilke in tako izkusili trdo temo v jamskem rovu.

Po izjavah učencev sodeč je bil izlet odlična izkušnja in vsi so bili zelo zadovoljni.

Oglejte si foto utrinke in približno boste vedeli, kako smo se imeli.

Učiteljica

Andrejka Fajmut, prof. RP