V petek, 14. 6., in v ponedeljek, 17. 6., so naši učenci, petošolci, opravljali kolesarski izpit. Na ta velik dogodek smo se pripravljali celo šolsko leto. Izpit so opravili vsi učenci, nekateri s priporočilom, da se še nekaj časa v promet s kolesom odpravijo v spremstvu odraslih.

Ulica ni igrišče in v vedno gostejšem prometu je potrebno biti zbran tudi v Črni. Med vožnjami po vozišču smo doživeli tudi nekaj nevarnih situacij, zato je zelo pomembno, da učenci vedo in se v različnih situacijah znajo odzvati na ustrezen in varen način. Starši, bodite pozorni na ravnanje vaših kolesarjev, vedno jih opomnite na uporabo čelade in na ustrezno vedenje, saj smo kolesarji najbolj ranljiva skupina na vozišču.

KOLESARJI, SREČNO!

Mentorica pri pripravi na kolesarski izpit,

Andrejka Fajmut, prof. RP