Tudi šolsko leto 2020/2021, kot že leto poprej,  je bilo zaznamovano z virusom COVID-a in posledično temu virusu smo imeli v tem šolskem letu več kot 3 mesece pouka na daljavo.

Tako so bile nekatere dejavnosti – sploh delo za projekte okrnjeni.

Ko smo se v drugem delu šolskega leta vrnili v šole, smo se nekaj mesecev osredotočali predvsem na preverjanje in ocenjevanje znanja.

Proti koncu šolskega leta pa smo lahko vsebine načrtovali tudi širše.

Na OŠ Črna na Koroškem smo na temo Geoparka Karavanke – Svet travišč  izvedli Tehniški dan v 7., 8. In 9. razredu.

Tehniški dan smo proti koncu pouka izvedli tudi v 1., 2. In 3. razredu, kjer smo učence peljali v osrčje Geoparka – v učni center Koprivna.

Tam smo v številnih delavnicah spoznavali Svet travišč in življenje živih bitij v njem.

Nastali so mnogi izdelki, ki so jih otroci za spomin odnesli domov (opraševalci – čebelice iz odpadnih materialov, žuželke na lesenih palčkah, igrali smo se travniške poligone, spomine s travniškim rastlinjem, izdelovali črvičke v sadju, sadje iz bližnjega sadovnjaka iz rolic papirja,…).

Na podružnični šoli Žerjav pa smo izdelali še 2 hotela za žuželke na našem šolskem igrišču.

Kljub epidemiji smo z doseženim zadovoljni in prepričani, da smo dosegli načrtovane cilje projekta in dodobra spoznali življenje v svetu travišč v Geoparku Karavanke.

Vodja projekta MOJCA PETRIČ