2. UNESCOV MEDNARODNI PROJEKT

PLETEMO NITI MREŽE  S PRIJAZNO BESEDO

Vzemi si čas za prijaznost – saj je pot k sreči.

(del stare angleške molitve)

V četrtek, 11. 10. 2012, smo se udeležili 2. Unecsovega mednarodnega projekta Pletemo niti meže s prijazno besedo, ki je potekal na OŠ Griže.

Po kratkem kulturnem programu so učenci nadaljevali z delom v delavnicah. Sledile so športne in ustvarjalne delavnice, nato pa socialne igre ter zaključna prireditev.

Pletemo-Grie_1  Pletemo-Grie_2  Pletemo-Grie_3  Pletemo-Grie_4

Na opisani dan smo se družili: učenci dopolnilnega pouka slovenščine v Švici, Kneževini Liechtensten in v Avstriji na Predarlskem, vrstniški mediatorji in njihovi mediatorji iz osmih šol Slovenije, Center za korekcijo sluha in govora Portorož, ki je predstavil učenje njihove komunikacije, petindvajset Unescovih šol Slovenije, starši  učencev, ki so sprejeli na svoj dom otroka, sorodniki teh učencev, ki živijo v Sloveniji, ter učenci in mentorji OŠ Griže.

Pletemo-Grie_5  Pletemo-Grie_6  Pletemo-Grie_7  Pletemo-Grie_8

Naj bo mreža, ki smo jo spletli, dovolj trdna, prožna in razsežna, da nas bo povezovala tudi v bodoče.

Učiteljici Jasmina Dretnik in Ivanka Kompan