DRUŽINSKA DELAVNICA ADVENTNIH VENČKOV

IMG_6592Adventni čas je bil skrivnostno čaroben. Že v preteklosti so ljudstva v času kratkih dni in dolgih noči krasila domove z različnimi zaščitnimi rastlinami. Predvsem v upanju, da se sonce kmalu vrne.

Na družinski ustvarjalnici »Adventni venčki 2011«, ki je potekala 23. 11. 2011, v avli OŠ Črna, so pridne roke otrok, staršev, babic in delavcev šole svoj dom okrasili z naravnim adventnim venčkom, ki je zaradi barvitosti pričaral topel občutek sredi hladne zime. Polne mize so vabile k delu, malo smo pomišljali, kako in s čim začeti, potem pa je delo steklo s polno energije. Na obisk smo povabili gospoda Langusa, velikega aranžerja, cvetličarja, ki nam je podaril svoj venček. Za osnovo smo uporabili zelenje, na katero smo pričvrstili naravne materiale in ga okrasili s svečkami in drugimi okraski. Nekatere je pritegnilo tako, da se niso zadovoljili z enim venčkom, temveč so izdelali dva in več za šolo, pomagali drugim, naredili še okrasek za vrata. Vsak izmed njih je bil edinstven in narejen po svoje z lepimi spomini na ta dogodek.

Danica Štern