Pozdravljeni učenci,

v tem prispevku boste našli informacije o dijaških domovih.

Informativni dnevi v dijaških domovih bodo potekali v petek, 11. 2. 2022, ter v soboto, 12. 2. 2022. Informativni dnevi bodo potekali na spletu. Svetujem vam, da spremljate spletne strani dijaških domov v katere se želite vpisati.

Kandidati, ki želijo v šolskem letu 2022/2023 bivati v dijaškem domu, morajo do 4. 4. 2022 dijaškemu domu, ki so ga izbrali posredovati izpolnjeno prijavnico za sprejem v dijaški dom.
Vsak kandidat se lahko prijavi samo za en dijaški dom.

Vpis v dijaške domove brez omejitve vpisa bo potekal do 21. 6. 2022 oz.  1. 7. 2022 za kandidate, ki se bodo vpisali v srednje šole z omejitvijo vpisa v drugem krogu vpisnega postopka. 1. 7. 2022 se lahko prijavijo in vpišejo v dijaške domove brez omejitve vpisa tudi dijaki, ki še niso prijavili v dijaški dom, pa bi želeli tu bivati, ker so se v 2. krogu izbirnega postopka v srednjih šolah vpisali na drugo srednjo šolo, kot so jo prvotno izbrali. Do 13. 7. 2022 bo potekal vpis na prosta mesta za kandidate, ki niso bili izbrani v dijaških domovih z omejitvijo vpisa, po tem datumu (do 30. 9. 2022) pa še vpis na prosta mesta za kandidate, ki se sploh niso prijavili za bivanje v dijaškem domu.
Vpis v dijaške domove z omejitvijo vpisa bo potekal do 13. 7. 2022.

Več informacij o Razpisu za sprejem učencev in dijakov v dijaške domove si lahko preberete tukaj.

Prijavnico za sprejem v dijaški dom najdete tukaj.

Povezava do spletnih strani dijaških domov bo na voljo tudi na tej povezavi: https://www.gov.si/teme/dijaski-domovi/

Obvestila v povezavi z informativnimi dnevi v dijaških domovih, ki smo jih prejeli na šoli:

Dijaški dom Lizike Jančar

Vabilo na informativni dan Dijaški dom Ivana Cankarja