Spoštovani starši!

Sporočamo vam, da lahko hitre teste prevzamete tudi v tajništvu šole.

Obveščamo Vas, da se v skladu s Pravilnikom o načinu izvajanja samotestiranja za zgodnje odkrivanje okužb z virusom SARS-CoV-2 od 1. septembra dalje za učence 7., 8., in 9. razreda izvaja samotestiranje.

Učencu trenutno pripada 5 pet hitrih antigenskih testov na mesec, ki jih učenec, njegovi starši ali zakoniti zastopniki pridobijo v lekarni po predložitvi kartice zdravstvenega zavarovanja. Teste boste lahko prevzemali v katerikoli lekarni enkrat mesečno in sicer po pet testov za vsak mesec.

V skladu z navodili NIJZ priporočamo, da učenci samotestiranje izvedejo v nedeljo zvečer ali v ponedeljek zjutraj, saj v primeru pozitivnega testa (in kasnejši potrditvi okužbe s testom PCR) v karanteno ne bo potrebno celotnemu oddelku.

V kolikor je rezultat testa pozitiven, obvestite osebnega zdravnika, ki bo učenca napotil na PCR test. Po elektronski pošti obvestite razrednika ali po telefonu tajništvo šole. (02/870 41 40 ).

Več informacij o samotestiranju je na spletni strani NIJZ: www.nijz.si/sl/samotestiranje

Ostanite zdravi!