V šolskem letu 2014 – 2015 smo v planinski skupini imeli vključenih 47 učencev od 1. do 6. razreda .
PS je delovala v sodelovanju s PD ČRNA na KOROŠKEM in s skupnimi močmi smo izvajali temeljni program Planinske šole. Preko usposabljanja temeljnega planinskega znanja smo zagotavljali varnost na pohodih, izletih in turah. Na izletih so se nam mnogokrat priključili starši. Vključevali smo jih v naša izobraževanja, ter jih opozarjali, da je planinsko znanje zelo pomemben ključ za varno in vsestransko doživljanje gorskega sveta.
Na daljših in zahtevnejših izletih so nas spremljali vodniki PZS Silva Fužir, Pavel Lesjak in Roman Močnik.
Izvedli smo 5 krajših izletov v okolico Črne, kjer sta nas spremljali učiteljici Mojca Petrič in Marina Krivonog.
S PD ČRNA pa smo bili na Peci, Duklesu, planini Luže, Smrekovcu, Volinjeku in Mitneku.

DSCN0477 DSCN0481
Za uspešno sodelovanje v PS so mladi planinci prijela pohvale in nagrade PZS, za izvedene izlete v celem letu.
Z veseljem ugotavljam, da smo uresničili cilje, ki smo si jih zastavili ob načrtovanju programa. DSCN0760DSCN0762
Na zaključni dvodnevni turi na Peco s starejšo skupino smo naša skupna potepanja za to šol.leto zaključili.
Lep planinski pozdrav in nasvidenje v jeseni.DSCN0759
Mentorica Virginija Špeh