Podpis EKO listine in prejem EKO zastave

Sprejem_EKO_zastavaPred dvema letoma sta se naša šola (koordinatorica Alojzija Kos) in vrtec (koordinatorica Irena Založnik) vključila v mednarodni projekt »EKO ŠOLA«.
Tekom dveh let smo opravili in izpeljali veliko projektov, akcij in drugih dejavnosti s področja eko – ozaveščenosti. Za našo dosledno izvajanje vseh potrebnih korakov, smo bili nagrajeni s prejemom EKO zastave in nazivom »EKO šola« in »EKO vrtec«.
V petek, 21. 9. 2012, smo organizirali prireditev, na kateri smo slavnostno podpisali EKO listino.
V torek, 25. 9. 2012, pa nam je na Brdu pri Kranju predsednik republike Slovenije Dr. Danilo Türk z vsemi častmi izročil EKO certifikat in EKO zastavo.
S tem pa našega dela ni konec. Še vnaprej bomo skrbeli za naše okolje, za zdrav način življenja, da bomo EKO zastavo tudi v nadaljnje obdržali in bili vredni naziva EKO šola.

Špela Pečnik