Da bo debela repa in korenje, mora biti na pustni dan norenje.

V soboto, 26. februarja 2022, bomo izvedli KULTURNI DAN. Šolarji in otroci vrtca Kralj Matjaž se bomo našemljeni in v spremstvu kurentov podali na pustno povorko po našem kraju ter pregnali zimo. Zbor bo ob 9.45 pred šolo. Učenci od 1. do 5. razreda se zberejo pred vhodom za 1. triado, učenci od 6. do 9. razreda pa pred glavnim vhodom šole.

Kje nas boste lahko videli? Ob 10. uri se bomo sprehodili do Rudarjevega in se pri trgovini Zadruga obrnili nazaj proti Črni. Pot bomo nadaljevali do stadiona NK Peca, šli mimo smučišča in se okoli Lampreč vrnili do šole, kjer bomo imeli malico.

Otroci iz vrtca in šole Žerjav pa bodo krajene razveselili s pisanim pohodom po Žerjavu, ki ga bodo pričeli ob 10. uri.

Naše druženje se bo končalo malo pred 12. uro, ko bodo organizirani prevozi domov. Vabimo vas tudi k ogledu nastopa kurentov, ki bo potekalo ob 12. uri v centru Črne.

Prisrčen pustni pozdrav.

Od hiše do hiše, od vrat do vrat, prinašamo mi vam veselo pomlad!