V četrtek, 5.10. 2023, so imeli  v prvem razredu prav poseben dan dejavnosti. Drugo leto  zapored smo prvošolcem  predstavili  NEON delavnice- Varni brez nasilja.

S pomočjo zgodbice so spoznali kako poiskati ustrezno pomoč v primeru, če se izgubijo. Preko lutk in pogovora so spoznali potencialno nevarne situacije, v katerih srečajo neznano osebo. Otrokom smo predstavili možne načine za samozaščitno ravnanje: da se  odločno postavijo zase, da ne stojijo preblizu neznanca, da pokličejo na pomoč, se umaknejo oziroma zbežijo in da o situaciji povedo odrasli osebi, ki ji zaupajo.

S pomočjo iger vlog pa so se  seznanili, kako se uspešno postaviti zase in ohraniti svoje pravice v primeru vrstniškega nasilja.

Otroke so delavnice res pritegnile, saj so aktivno sodelovali in poustvarjali.

Upamo, da bodo pridobljeno znanje in veščine znali uporabiti tudi v vsakdanjem življenju.

Izvajalke: Vesna Trop, Ana Kamnik, Barbara Komar